Nazvime veci pravým menom, prosím!

…Ja padám do kolien z toho, ako krásne vedia niektorí predajcovia vlasov a náradia  opísaťsvoje produkty. Ako vyvinuli super eurolock na zákazku, že nanoring je neskutočne bohovská prevratná metóda a podobne. Všetko metódy za studena. A keratín je problém, vraj lepidlo na báze živice. No keď majú len také, tak potom to skutočne problém je! Ako pekne vedia opísať to narušenie vlasu keď sa to dáva dole 🙂 To by všetky moje zákazníčky mali mať už dávno plešinu. A verte, že nemajú. Nemajú ani narušenú kutikulu, ani dolámané vlasy. Pretože- to treba vedieť :-). Ja nie som neskromná, ako teraz možno niekoho napadne. Možno som kritická, ale vždy len oprávnene.  Ja ani netvrdím, že keratín je najlepšia metóda na svete, ale dnes sa už skutočne dá urobiť šetrne. Nie ale so živicovým lepidlom, ako to niekto, kto to nevie, nazýva (ten kvalitný keratín je polymerizovaná bielkovina. Nie živica). Prečo len proste nepovedia, že keratín nevieme, tak vám ponúkame eurolock, alebo teda super eurolock alebo nanoring.

Nanoringy som skúšala. Áno, krúžok je maličký, ale nie je neviditeľný ako sa nám snaží ktosi nahovoriť. Keďže je maličký, nezmestí sa doň toľko vlasov, aby udržali klasický prameň, najmä ak hovoríme o jemných vlasoch. Mne sa táto metóda vôbec nepáči. Funguje to podobne ako microring. Do malinkého krúžka s malým otvorom sa navlečie málo vlasov a do toho otvoru sa zastrčí prameň, v ktorého spoji je upevnený prehnutý drôtik. Podľa mňa nič moc. Jedine, že by boli jemnučké pramene.  Myslím, že toto nejako prevratné nie je.

Tvrdia, že keratín je drastická metóda. Teda keď sa odpájajú pramene. No áno, pre toho, kto s ním nevie pracovať a nepracuje s kvalitným keratínom, náradím a tekutinou na uvoľnenie keratínu. Najlepšie ale je, že títo ten keratín predávajú (podľa mňa dosť predražený, 10g za 13 eur???) To si potom trocha vylučujú do úst.

Rada by som tiež videla človeka, ktorý má prirodzené nefarbené vlasy v ohnivo červenej farbe odtieň 7,68 alebo úplne biele odtieň 12.01. Také vlasy totiž ponúkajú v salóne s rímskou číslicou 9 ako (citujem):

‚Európske vlasy, ktoré nikdy neboli chemicky upravované, silikonované alebo po trvalej. Tento produkt je ľudský vlas v tej najkvalitnejšej podobe. Tieto vlasy majú trvanlivosť 2-3 roky a pri dobrej starostlivosti až 5 rokov. Je to investícia, ktorá sa oplatí.‘ koniec citátu.

Tak pre objasnenie. Odtiene v prirodzených nefarbených výškach tónu (odtieňoch) sú v jednoduchých číslach od 1 po 10, aj vyššie  ale to už sú vlasy albínov, ktorí v nich nemajú pigment a tých je veľmi málo. Číslo 1 je čierna farba a čím vyššie ideme tým je odtieň svetlejší. To sú tie čísla, ktoré máte na farbách na vlasy uvedené hneď ako prvé. Potom ide bodka alebo čiarka za číslom a tá nám vyjadruje to, aký odlesk tá ktorá farba má. Číslo 1 je popolavý/modrý, 2 fialový/ružový/dúhový, 3 zlatý, 4 medený, 5 mahagón, 6 červený. Číslo 7 a 8 priznám sa, nepoznám. Niekedy sú tam dve čísla. To prvé znamená, aký odlesk prevažuje a to druhé aký odlesk je tam ako povedzme doplnkový. Takže farba 7,68? Logicky nie je prirodzená. Ani 12.01. Všetko sú to vlasy farebne upravované a silne pochybujem, že na Slovensku.

Pre mňa sú takíto predajcovia nedôveryhodní. Prečo jednoducho nenazvú veci pravým menom? Neverím, že majú továreň na spracovanie vlasov ako píšu. Hneď za tým dajú, že majú tú česť spolupracovať s jedným z popredných výrobcov vlasov vo východnej Európe. To aj ja a my všetci, ktorí vlasy nekupujeme na Slovensku. Ale prosím vás, ako sa VYRÁBAJÚ vlasy? Vlasy snáď rastú na hlavách, potom sa ustrihnú a spracúvajú/farbia, zosvetľujú, nie vyrábajú. A najlepším prípadom, ako farebne upraviť vlasy je zafarbiť ich v kaderníctve kvalitnou farbou. Výnimkou sú snáď len zosvetľované vlasy, ktoré vedia šetrne zosvetliť samotní predajcovia vlasov (ale nie všetci!). To sa mi veľmi robiť nechce. Je to babračka, ktorú radšej nechám tým, ktorí sa tomu venujú. Ináč vlasy farbím sama kvalitnou farbou.

…asi mám problém Houston. Nazývam veci pravým menom , ináč to proste neviem. Takže ak vám dávam na hlavu Uzbecké vlasy, neviem ich nazvať Ruskými, ani európskymi. Uzbekistan je v Ázii, Rusko nie. Neviem kde sa tu zobral tento názov, ale používajú ho všetci. Ale ok. Verte mi, že ani Čínske vlasy, ak sú panenské, nie sú zlé.  Sú kvalitné, len o niečo pevnejšie, než naše. Problém môže byť len to, ako sú spracované. Tak ak by som Čínske vlasy zaradila do ponuky, musím im vymyslieť honosnejší názov. Ináč to nepredám 🙂 Ak máte nejaký návrh, sem s ním!

No nechajme to tak. Koniec koncov to je na  zákazníkovi, ktorý vyskúša a buď bude alebo nebude spokojný.

 3 odpovede na “Nazvime veci pravým menom, prosím!”

 1. Kiki píše:

  Úplne náhodou som natrafila na vašu stránku a presne to isté som si hovorila keď som si raz dávno prezerala ponuku salónu s rímskou číslicou v názve…? Teda som potrebovala platinové vlasky na nadpojku a veľmi ma pobavil už spomínaný citát že vlasky sú panenské… tiež som vtedy veľmi chcela vidieť toho komu narastú bud úplne biele vlasky (i keď áno, môže byt, albinizmus existuje ale pochybujem že je takých vlaskov na kvantá?) alebo poprípade červené ???? Zo zvedavosti som objednala „až“ 10gr týchto platinových panenskými vlasov, a neuveríte, ale leteli do koša hneď po vybavení z obálky v ktorej mi prisli? Palec hore za to že otvárate niektorým ženám oči ?

  • Karinka píše:

   Bohužiaľ sa to deje. Na trh sa stále dostávajú vlasy pod tzv. superznačkami a pritom sú to stále tie isté chemicky upravené vlasy z Ázie. Vymyslia akože nový prevratný systém spoja ala supereurolock alebo aktuálne nový spoj ktorý je najmenší a najplochejší ale vlasy sú stále o ničom. Spoje sú pritom stále plus mínus na spôsob eurolock alebo microring. Proste sa mechanicky stlačia poprípade ešte raz preložia. A keď vám, zastupujúc nejakú superznačku, povedia, že ich vlasy sa nedajú prerobiť na inú metódu, to už je fakt vrchol oblbovania. Vlasy triedy luxus, ktoré vám podľa nich vydržia AŽ 12 mesiacov, budú pravdepodobne už po prvom umytí s prepáčením minimálne citeľne iné než keď vám ich dali na hlavu.
   No ale takto to už chodí. Nielen vo svete vlasov ?

  • Karinka píše:

   Ďakujem veľmi.pekne. Nuž, každý, kto ponúka niečo, čo nie je také, akontvrdí, na to v konečnom dôsledku časom.doplatí. Smutné je, že oni ani často nevefia, čo ponúkajú. To je taká tá sleppta, keď jej distribútir ponúkne a ospoeva treťotriedny tovar a oni to zhltnú aj s navijakom. Bohužiaľ si to najviac odnesie konečný spotrebiteľ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.