Každá zákazníčka u nás dostane ako pozornosť k predĺženiu vlasov špeciálnu vysoko kvalitnú kefu na predĺžené vlasy. Výlučne táto (alebo podobná) kefa je určená na česanie predĺžených vlasov.
Radi by sme Vás upozornili na niekoľko ďalších pravidiel starostlivosti o predĺžené vlasy:
- Vlasy umývajte v záklone jemnými pohybmi, pokiaľ možno nie príliš horúcou vodou.
- Výber vlasovej kozmetiky nie je v prípade panenských vlasov zúžený na výrobky určené na predĺžené vlasy. Ak Vám ich niekto ponúka ako jedinú možnú alternatívu, je dosť možné, že vlasy nebudú kvalitné. Odporúčame však používať kvalitné prípravky. Po skúsenostiach v práci s výrobkami niekoľkých značiek vlasovej kozmetiky Vám vrelo odporúčame značku Joico – by Shiseido.
- Pokiaľ možno, vyhnite sa nanášaniu kondicionéra alebo masky na spoje. Ak sa tak stane, nemusíte prepadať panike. Pri keratíne s ktorým pracujeme sa nič nestane.
- Nenechávajte vlasy príliš dlho mastné.
- Ideálne je nechať vlasy usušiť prirodzene.
- Pokiaľ možno vyhnite sa česaniu mokrých vlasov.
- Vlasy češte pri súčasnom pridržaní druhou rukou v oblasti pri korienkoch, aby neboli zbytočne namáhané spoje, najmä ak máte jemné vlasy. Začnite od koncov a postupne prechádzajte ku korienkom.
- Pri fénovaní nepoužívajte príliš horúci vzduch, najmä pri oblasti spojov. Mohli by sa uvoľniť.
- Môžete chodiť do sauny, na plaváreň (aj do termálnej vody), vlasy však vždy dôkladne umyte a ošetrite.
- Zvýšenú pozornosť venujte vlasom pri žehlení alebo kulmovaní!!! Bezpodmienečne sa vyhnite oblasti spojov!
- I keď ručíme za najvyššiu kvalitu našej práce, nami odporúčaná doba medzi posúvaniami pramienkov je 3-4 mesiace (za predpokladu, že vlas narastie priemerne cca. 1,2 cm za mesiac). Najmä pri veľmi jemných vlasoch. Pevnejšie vlasy môžu vydržať aj dlhšiu dobu, avšak keďže sa vlasy viac či menej medzi korienkami a spojmi dredujú, ak ich necháte na hlave príliš dlho, dá to viac práce ich potom pri posúvaní rozčesať. Najmä ak máte jemné vlasy. Treba si tiež uvedomiť, že Vaše vlasy prirodzene vypadávajú, čím sa zmenšuje počet vlasov na ktoré je napojený pramienok. A čím menej vlasov drží pramienok, tým sú viac zaťažené a v konečnom dôsledku sa pramienky môžu pri bežnej starostlivosti vytrhnúť aj s Vašimi vlasmi.