Moje skúsenosti s predlžovaním vlasov

IMG_2806Vo svete vlasov sa pohybujem vyše 12 rokov. Za tento čas som získala celkom slušné skúsenosti v kaderníckom odbore. Aj napriek tomu alebo možno aj vďaka tomu, že nie som vyučená kaderníčka (mám ukončené gymnázium, 2 roky na VŠ mi stačili) je mi moja práca koníčkom, napĺňa ma a v neposlednom rade aj živí. Nebolo by tomu tak keby som ju nerobila zodpovedne a na celkom slušnej úrovni. A to nechcem machrovať :-).

Už dlhšie uvažujem nad zverejnením príspevku týkajúceho sa predlžovania vlasov, kde by som sa rada podelila so svojimi skúsenosťami, často nemilými.  Pre niekoho nepochopiteľná téma . Avšak rastúci počet zákazníčok, ktoré sú nespokojné s kvalitou predĺžených vlasov, odvedenou prácou či nevhodne zvolenou metódou, ma presvedčil o tom, že tie ktorých sa to týka, či už majú vlasy predĺžené alebo o tom uvažujú, snáď uvítajú korektné informácie. Tých sa im totiž ako laikom až prekvapujúco často nedostáva. Verte mi, je o čom písať!
Neviem presne opísať pocit ktorý ma prepadne, keď ku mne príde nešťastná zákazníčka s vlasmi predĺženými u ‘profesionála’, ktorý jej tvrdil, že vlasy ktoré jej dal na hlavu sú zaručene európske, nefarbené, keratín je určite taliansky (o keratíne viac neskôr). A ona spokojne odišla domov, netušiac čo sa bude diať, keď si o pár dní umyje vlasy. V lepšom prípade až potom. Stačí mi pohľad na hrubé, vybielené, suché vlasy, vypĺznuté alebo už neexistujúce pramene a sme doma.  Pri mojom konštatovaní, že o európsky vlas v žiadnom prípade nejde (nechcem zo seba robiť vlasového guru, ale proste to viem) a už vôbec nie o nefarbený, sú zákazníčky prinajmenšom zaskočené. A to na škále ich reakcií je zaskočenosť úplne na začiatku. Na konci je … no nebudem sa vyjadrovať. Ja sama by som najradšej založila spoločnosť na overovanie pôvodu a kvality vlasov. A bola by som asi zlá.
V podstate ma ani tak nerozčuľuje skutočnosť, že sú vlasy nekvalitné ako skôr fakt, že veľké množstvo či už predajcov alebo samotných ‘predlžovačov’ (nie vždy sú to totiž kaderníci) jednoducho (verím, že nevedome) klame a klame a klame. Bohužiaľ však aj kaderníci, ktorí paradoxne pracujú s európskymi vlasmi dennodenne, nedokážu (alebo nechcú?) rozpoznať európske vlasy od tých ostatných. Skupina ‘ostatné‘ zahŕňa aj vlasy vysoko kvalitné, panenské avšak nie európskeho pôvodu. Takéto vlasy pochádzajú z viac či menej vzdialeného východu za Uralom. Okrem tých kvalitných nefarbených sú to aj vlasy v horších kvalitách, po chemickej úprave, ktorá je vo veľa prípadoch devastačná. Určite nechcem všetky ázijské chemicky upravené vlasy hádzať do jedného vreca. Sú aj kvalitne zosvetlené či farbené, pri ktorých však treba rátať so zníženou trvanlivosťou. Nosiť sa však dajú bez problémov.
Takže ak niekde kúpite 100% human hair, neznamená to, že by neboli ľudské. Oni možno narástli na ľudskej hlave, ale to čím si prešli odkedy boli odstrihnuté, sa na balení nedozviete.
Chápem preto, že bežnej zákazníčke stačí údaj ,ľudské vlasy’.  Automaticky sa spolieha na to, že predsa nemôžu byť nekvalitné. Vo väčšine prípadov je však opak pravdou.
Mojim cieľom teraz nebude odsudzovať vlasy akéhokoľvek pôvodu, pokiaľ sú kvalitné. Nebudem ani presadzovať žiadnu z metód predlžovania. Rada by som však objektívne, pravdivo uviedla na pravú mieru kopu informácií o vlasoch a predlžovaní, ktoré nájdete na internete a často nemajú hlavu ani pätu.
Prednedávnom som dostala e-mailovú ponuku od nemenovanej firmy na predaj ‘Luxusných certifikovaných vlasov’ s pôvodom v Poľsku, nefarbených. Jeden by predpokladal, že ak majú pôvod v Poľsku a sú nefarbené, tak budú asi európske panenské. Už pri pohľade na farebnú škálu priloženú v ponuke som usúdila, že o nefarbené vlasy asi nepôjde, napriek tomu som sa však slušne spýtala, či farebné odtiene zodpovedajú skutočnosti. Áno, zodpovedajú, znela odpoveď. Nedalo mi a ešte som pre upresnenie chcela vedieť či ide skutočne o európske panenské vlasy. No to som si dala. Nemenovaná zástupkyňa firmy na mňa nesúrodo, chvalabohu len písomne, spustila, že či si myslím, že ona predáva nekvalitné vlasy!!!! Len pre ozrejmenie, európske panenské (nefarbené ani inak chemicky upravené) vlasy sú najdrahšie a najžiadanejšie na našom i celosvetovom trhu. Na dôvažok pre naše hlavy aj najvhodnejšie čo sa týka štruktúry. No ale spať k nemenovanej. A vraj kde som zobrala farebnú škálu (sama mi ju poslala hneď v úvodnej ponuke :-) ). Nebudem písať všetko, čo mi napísala, ale o inteligencii a skúsenosti by som v tomto prípade minimálne váhala. Posledný mail som radšej ani neotvorila, pretože tie predchádzajúce nehovorili vôbec k veci a bolo mi to smiešne. …..a tak trochu pod úroveň.
Tento príklad uvádzam len ako malú ukážku toho, s akou neodbornosťou môžete prísť do styku, keď si dávate predĺžiť vlasy. Trocha som pátrala a zistila som, že dotyčná prevádzkuje salón, kde predlžuje vlasy vraj ruskými vlasmi v prirodzených odtieňoch čierna a tmavo hnedá, potom platinová, resp. v odtieni 613. To už čo je za blud?! Rusko je v Európe, európske vlasy sú v prirodzených odtieňoch od hnedej až po blond (i keď svetlý blond je čím ďalej tým zriedkavejší). A máme minimálne problém s názvoslovím. Tmavohnedé a čierne vlasy rastú na hlavách najmä obyvateľom Ázie (Uzbekistan, India, Čína, Malajzia, na trhu sú aj vlasy z Nepálu a podobne). Vôbec nehovorím, že sú nekvalitné, len v priemere sú hrubšie a ťažšie, krásne lesklé. Vydržia veľa. Keď ich však chcete dostať na odtieň svetlý blond, čím asi tak prejdú? V Číne všeličím. Sú však dodávatelia z iných krajín Ázie, ktorým na kvalite záleží a tak na zosvetlenie používajú nákladnejšie technológie. Vtedy sa vlasy dajú nosiť dlhšie. Najmä pri  kvalitnej domácej starostlivosti.
Osobitnou kategóriou takzvaných vlasov sú vlasy Ázijského pôvodu upravené na európsky spôsob. To je asi to najhoršie, čo sa Vám môže na hlavu dostať. Ale začnem pojmom REMY vlasy.
REMY znamená to, že vlasy sú v prameni alebo cope v tom istom smere ako narástli na hlave. Čiže kutikula resp. šupinky ako vidíte v reklamách na starostlivosť o vlasy, sú všetky uložené v rovnakom smere. Ak by bol nejaký vlas otočený opačne, prameň sa bude zamotávať nech sa snažíte akokoľvek o opak. Toto je jedna z príčin, prečo sú vlasy lacné.
NON REMY vlasy sú teda logicky také, kde sa nachádzajú vlasy otočené proti smeru rastu. Tieto vlasy sú často zbierané v indických chrámoch alebo inde od žien, ktoré ich tam nechávajú ako obetu. nahádžu ich do vreca a potom sú vhodné akurát tak na napchanie do vankúša alebo na výrobu umelých fúzov a brád pre filmový priemysel. Lenže oni kdesi veľmi rozmýšľali a našli spôsob, ako tie šupinky dostať pod kontrolu. Jednoducho ich odstránia. Takže nám zostávajú už len dve vrstvy vlasu. Ale čo s tým, keď tie šupinky spôsobujú práve to, že je vlas napríklad lesklý (viac či menej, v závislosti od štruktúry vlasu, starostlivosti a podobne). Ešteže vynašli silikón! Dáme ho tam namiesto kutikuly a vlasy sa lesknú! Predáme im špeciálne šampóny, ktoré neobsahujú chlorid sodný, sulfáty a podobne, ktoré sa v šampónoch bežne vyskytujú aby pri umývaní čistili vlasy. Lenže to nechceme, silikón to totiž dlho neprežije. V lepšom prípade sa bude, vymývať postupne a vlasy budú čím ďalej tým viac ‘chemlonovejšie’, v horšom prípade sa tak stane hneď po prvom umytí.  A máte zarobené :-) Ak ste dali za také vlasy ‘len’ niečo okolo 250 eur, ste ešte ten lepší prípad.
(Teraz som si spomenula na ďalší prípad. Zákazníčka bola ako tak spokojná aj s nekvalitnými zaručene európskymi vlasmi, lenže jej ich pri prvom posúvaní skrátili z cca 50 cm na asi 15-20 cm. A ona im za to ešte aj zaplatila! Teraz neviem, akého smajlíka použiť :-)  :-(   )
Existujú samozrejme aj celkom kvalitné farbené alebo depigmentované ázijské vlasy (veľmi svetlé blond, u niektorých predlžovačov zaručene nefarbené, čo je vlasne pravda, keďže boli len odfarbované :-) ) . Napríklad dovezené z Uzbekistanu od dodávateľov, ktorí neklamú. Medzi týmito sa nájde aj jemnejšia štruktúra, ale vo všeobecnosti sú pevnejšie a v prirodzených odtieňoch stále len čierne alebo tmavo hnedé. Veľa predajcov u nás ich má pre mňa nepochopiteľne v ponuke ako ruské vlasy. Uzbekistan je už ale v Ázii a farba vlasov tomu aj nasvedčuje. Pre tmavovlásky s nie úplne páperovými vláskami je to ideálna voľba, ak si nepotrpíte na jemnejšej štruktúre. Tieto vlasy nepatria do najvyššej cenovej kategórie, takže môžete mať veľmi kvalitné vlasy za nižšiu cenu. Ich blond vlasy sú celkom dobre nositeľné, dajú sa aj farbiť, ale ako to už pri zosvetlených vlasoch býva, trochu menej vydržia a vyžadujú si poctivú starostlivosť (výživné masky atď.) Dajú sa zohnať aj vlnité a kučeravé (niekto ich volá aj brazílske, ale odtiaľ vždy nie sú). Ja osobne však s takýmito vlasmi nepracujem. V ponuke ich však mám :)
V strednej cenovej hladine sa pohybujú vlasy EURÁZIJSKÉ či VÝCHODOEURÓPSKE, ktoré sú v prirodzených odtieňoch čiernej až tmavo hnedej, miestami až hnedej. Štruktúrou sú už bližšie k európskym.
Nutno tu podotknúť, že to že v Číne Vám vyrobia všetko, platí aj pre vlasy. Tam máte aj brazílske (kučeravé od trvalej) , európske (stenčené zbavením sa kutikuly) , aké len chcete :-) aj modré panenské :-)
No a najdrahšou kategóriou vlasov sú vlasy EURÓPSKE PANENSKÉé. Tieto narástli na hlavách ľudí narodených prevažne v strednej Európe alebo v krajínách osídľovaných európanmi. To je za predpokladu zdravého vlasu  to najideálnejšie, čo sa Vám ako Európanke pri predĺžení može dostať na hlavu.  Je to najmä z dôvodu štruktúry vlasu, ktorá je najvhodnejšia a najidentickejšia. I keď sa mi už raz stalo, že genetika vlasu bola taká zlá, že sa motali a to boli jemné, nefarbené, narastené v Ukrajine. No čo, išli dole a potom rovno do koša. A ja mínus niekoľko dosť Euri :-) Ale aj o tom je táto práca.

Ďalším  úžasným pojmom  je takzvaná (samozvaná) CERTIFIKÁCIA VLASOV. Toto spojenie som počula už niekoľkokrát a vždy ma to na…. povedzme rozčúli. Neviem o existencii inštitúcie, ktorá by certifikovala vlasy. Ak taká existuje, budem rada ak mi dá niekto kontakt. Je to proste tak, že jednoducho niektoré firmy, ktoré spracúvajú vlasy vymyslia certifikát, priložia informáciu do balíčka s prameňmi 100% human hair už majú certifikované vlasy. Taký Vám dám aj ja a možno krajší :-).

Teraz niečo na tému kKERATÍN.  Keratínová metóda je jednou z najviac rozšírených metód predlžovania. Okrem toho sa keratín používa aj ako spojivo pri pramienkovaní na mikroringovú alebo eurolokovú metódu. A nie je jedno, aký keratín používame. Viac ráz som počula sprostredkovane od tých ktorí predlžujú vlasy, že každý keratín zmäkne. Že pramene vypĺzli  alebo padajú preto, lebo ste si farbili vlasy. Aj ja keď som začínala predlžovať, mala som keratín lacný, dovezený z Číny. Ten je dostať vo forme,  tyčiniek, granúl, v miskách…. Ten aj mäkne. Vlasy potom z prameňov vyčesávate alebo v lepšom prípade rovno stiahnete celý prameň, ten sa dá prekeratínovať (ja som tiež prerábala pár krát sama po sebe, kvôli nekvalite materiálu. Tu však musím zdôrazniť, že keď je to dobre urobené, pramene nemusia padať ani pĺznuť. ) Až kým sa mi do rúk nedostal naozaj taliansky tvrdý keratín. To je úplne iné kafe! Za predpokladu kvalitne odvedenej práce Vám pramene nevypadávajú, spoje nemusia byť ako fazuľa, je to úplne iný pocit, nechodiť v strachu na pracovné porady či stretnutia s klientom, že keď si mimovoľne prehrabnete hrivu, zostane Vám z nej polovica v ruke. No dobre, preháňam, jeden- dva pramene :-) Ale áno, už som videla aj predĺženie s kvalitným keratínom a pramene padali . Ale tie spoje aj tak vyzerali. Vraj bola zákazníčka nafarbená aj predĺžená za hodinu a pol. Fúúúha :-) To chce zápis do Guinesovky! Takže nie len materiál, ale aj poctivá práca je veľmi dôležitá.

Príklad: prišla ku mne zákazníčka, ktorá si dala predĺžiť vlasy, na spoje bol použitý lacný keratín. OK. Po pár dňoch si vlasy zafarbila, pretože to je dovolené. Malo by byť jedno akou farbou. Čo znesie Vaša pokožka, mal by zniesť aj keratín. Samozrejme, že jej vlasy začali pĺznuť. Keď sa pokúsila o reklamáciu, dotyčná kaderníčka jej povedala, že je to jej chyba, pretože si farbila vlasy a že ona jej peniaze nevráti ani vlasy neprerobí. No teda, dosť blbé na to, že si chce udržať klientelu! A práve táto slečna kaderníčka je jedna z tých, ktoré zatiaľ s tvrdým keratínom nepracovali, pretože tvrdila, že každý zmäkne ( keratín :-) ).
Mám ale aj zákazníčku, ktorej som menila vlasy ‘akože európske’ za naozaj európske, tá tie chemlonové išla reklamovať, samozrejme že jej dotyčná nič nevrátila a skončilo to na súde, ktorý vyhrala samozrejme zákazníčka. Chvíľu to síce trvalo, ale bola v práve a v tomto prípade to aj dobre dopadlo. Ale hrial  ju však len pocit zadosťučinenia, peniaze totiž dodnes nevidela. Hold, kaderníčka bola vraj nemajetná. Sa nečudujem s takým prístupom :-)
Teraz by som Vám rada poskytla niekoľko rád, ako sa pri prípadnej reklamácii vyvarovať neúspechu. V prvom rade by bolo dobré sa k reklamácii vôbec nedostať. Takže ak budete mať to šťastie a budete s vlasmi a aj odvedenou prácou spokojné, super. V každom prípade si však dajte vystaviť účtenku alebo faktúru, na ktorej bude uvedené okrem ceny aj to, aký majú pôvod- európske, ázijské (u nás väčšinou chemicky upravené čínske alebo indické) atď. Ak uvedie, že ide o európsky vlas a ten taký nebude, môžete s tým ísť ďalej.
Jedným s poznávacích znakov toho, že pravdepodobne nejde o európsky či ázijský panenský vlas je to, keď vám povedia, že si ich nemôžete umývať inými šampónmi ako tými, ktoré vám oni predajú a sú určené na predĺžené vlasy. Starostlivosť o skutočne panenské vlasy (európske, ázijské či akékoľvek ) je rovnaká ako o vlastné dlhé vlasy. Tu by som rada zopakovala, že tie úplne blonďaté vlasy nebudú s najväčšou pravdepodobnosťou ani panenské ani európske.
Ďalším dôvodom na reklamáciu je keď si začnete vyčesávať vlasy z prameňov alebo Vám pramene nekontrolovateľne padajú z hlavy. Ak to zistíte, okamžite utekajte nech Vám vlasy odpoja. Ak Vám nebodaj navrhnú, že Vám vlasy prepoja nanovo (bez poplatku samozrejme),  požiadajte aby použili tvrdý taliansky keratín. V opačnom prípade nepredpokladajte, že to bude lepšie. Ak použijú rovnaký keratín, bude to to isté. Ak ho nebudú mať v ponuke a vy trváte na tom, aby Vám predĺženie prerobili v tom istom salóne, dá sa zohnať cez net (napr. www.slovanskevlasy.sk, to akože u mňa :-)).
Výnimku v tomto tvoria vlasy predĺžené trubičkovou metódou alebo ak chcete bond plus. Tu je šetrnosť metódy na úkor pevnosti spoja. Pramene bohužiaľ viac či menej vypadávajú, i keď niekedy celkom dobre držia. Ak Vám na vlastných vlasoch urobia pred napojením uzlík, mali by padať menej, ale tu by som trocha zapochybovala o šetrnosti metódy, kedže Vám pokrčený vlas zatlačia teplom do tesnej trubičky, no neviem. Podľa mňa dochádza k čiastočnému mechanickému namáhaniu vlasov. A ešte k tvrdým opieskovaným spojom. Originálna metóda bond plus používa spoje s plieškom ktoré sú opieskované. Tie sa raz za čas dajú prepieskovať a používajú sa bez skracovania vlasov. Vlasy sa ale dajú napramienkvať aj za pomoci špeciálneho lepidla na vlasy, ktoré vytvorí po opieskovaní podobný spoj ako keď je spoj s plieškom, len lepidlové spoje treba pri druhom- treťom posúvaní obnoviť, čiže vlas o dĺžku spoja skrátiť, keďže sa lepidlo zvykne rozpadávať.
Ak sa Vám vlasy zamotávajú, treba ich dať ihneď dole a celé vymeniť. Samozrejme bez ďalšieho nákladu pre Vás. Alebo požiadať o vrátenie peňazí.

Ešte než dnes skončím, rada by som dodala, že ak Vám niekto ponúka predĺženie ruskými vlasmi už za 190 EUR, nebodaj menej, verte že to ruské vlasy nie sú. Ako ruské sa u nás predávajú vlasy z Uzbekistanu, ale to som už spomenula vyššie myslím.

Dúfam, že som Vám aspoň trocha ozrejmila niektoré skutočnosti týkajúce sa predlžovania vlasov. V tomto bode zatiaľ končím. Prajem všetkým, ktoré túžite mať krásnu hrivu, aby jediné starosti spojené s ňou boli tie, že raz za 3 mesiace strávite pár hodín v kresle pri posúvaní a v lepšom prípade si budete mať za tento čas s kaderníčkou aj čo povedať :-)

Karin

 11 odpovedí na “Moje skúsenosti s predlžovaním vlasov”

 1. ivana píše:

  výborný a veľmi pravdivý článok 🙂
  škoda, že ošialstvo ruských vlasov sa tu na SK prezentuje tak ako je popísaní v tomto článku :-/

 2. Rika píše:

  Vyborny clanok..skoda ze som ho nevidela skor..mne predlzila vlasy zacali padat robila sa hlupa vraj zakaznickam nijakym nepadaju ona mi ich posunula ani neinformovala ze budu horsie medzitym objednala ine a aj to mi chcela ze odpojit posle na reklamsciu a ak uzna dodavatel az potom mi vlasy da nove ze ona nezodpoveda za ne/hlabne ze ona poskytuje vlasy zakaznicka si svoje priniest nemoze/co je drzost za vsetky prepojenia si uctovala peniaze aj za vymenu a vymenene mi takisto zacali po mesiaci padat noli non remy ako tamtie stali ma cez 500eur a trpim rok..sa s nou dohadujen chcem vratit peniaze ona ze posle na reklamaviu a vymrjia mi vlasky ak reklamaciu uznaju..ma ma za blba?si mysli ze 2x mi da non remy a ja budem verit ze teraz dostanem tie spravne?a zasa za prepojenie si zauctuje 80 eur?tato kadernicka ni prepojila 5x po 80eur vlasy a kludne prepoji aj ked budu ma tych pasikoch len 4 vlady hlavne ze zauctuje..chcem od nej vsetky faktury aj dodavatelovu vladov mam vsetku konvetzaciu aj prevody na ucet platenia..nedavala mi blocky robila to doma s tym ze momentalne nerobi docasne v salobe lebo je tehotna…davajte si pozor ..tiez mi predavala priserne drahu kozmetiku s tym vraj tak udrzim vlasy pekne a trvanlivist ich..no hruza po prvom zmyti suche drsne polamane a 50%vypadane do 2 mes a do troch cca 65%vypadane a ona mi ich prepojila za peniaze bez chrbtovej kosti je..cakali sme na nove vlady ked prisli aj tie si uctovala prepojenie..ked mi nevrati peniaze za vlasy a prepojenia posuvam to dalej a zverejnim aj jej adresu meno atd aby ste sa nik nedal oklamat..a ide mi hovorit ako jej zalezi na zakaznickach..ako vypekichanu slieoku ma nechala a este si zauctuje?ja jej verila tvarila sa fobracky vetila som ze to budd ok..no verim ze to bude jefna z tych pomimo zarabajucich a nieze salon..som zvedava ci mi tod faktury za vlasy poskytne tam predsa budu informacia viac aj ICO ak nejake ma..

  • Karinka píše:

   Dobrý deň.
   Ďakujem za Váš kometár.
   Bohužiaľ, nie je to.neobvyklé.
   Napriek všetkému, čo sa Vám prihodilo, ak sa nedohodnete osobne a nevyriešite si to s ňou, som presvedčená, že inde Vám nikto nepomôže. Je to smutné, ale toto nebude prípad, s ktorým sa príslušné orgány budú zaoberať. Ak nemáte doklad, tak tým duplom. Ani jedna z mojich zákazníčok, ktorá to posunula ďalej, nedosiahla kompenzáciu. Len si zbytočne naťahovala čas venovaný hnevu. Verte, že takýmto ľuďom sa to vráti samo. Svet je o rovnováhe a keď ju človek.nemá, zoberie mu inde. Ja by som.jej na Vašom mieste skôr priala pevné zdravie. Viem, že je pre mnohých ťažké sa tak nastqviť, ale je to tá kratšia cesta ku kľudu.
   V každom.peípade, nech sa rozhodnete akokoľvek, verím, že prídete zadosťučineniu.

 3. Nin píše:

  je to pravda, treba si dať pozor na to od koho sú vlasy aj kto ich nadpája

 4. Bea píše:

  toto je fakt super článok, ja som kupovala vlasy na odporučenie známej z webu clipinhair…nwm či máš skúsenosť aj s nimi či nie ale ja som spokojná veľmi

 5. Janka T. píše:

  Ahoj. Ja som si dala predĺžiť vlasy keratinom Great Lengths co hovoris na tuto metódu? Ako efekt je mega uzasny splnil sa mi sen mam prekrasne dlhe a huste vlasy… no Mam od malicka velmi riedke a jemne vlasy. Vcera mi ich odpojili a za par dni mi ich daju naspat. No mam pocit ze mam mojich vlasov tak malo citim sa hrozne a je mi z mojich vlasov do placu. Kym si urobim copik omotam gumku 8 krat fakt hrozne 😱😰😰😰😰

  • Karinka píše:

   Nuž, ťažko posúdiť. Ak je vlasov menej než pred predĺžením, asi by som zvážila inú metódu než keratín. Pri odpájaní dichádza k ylaku na vlasy a ak sú jemnejšie, krehkejšie, môžu sa zlomiť. Niekomu keratín vôbec nerobí problém. Je to najmä o práci kaderníla ale aj o tom, aký je vlas.

 6. Adela Faybikova píše:

  Skvelý článok, aj pre mna žiaľ neskoro. Vlasy mi nadpajali v Hair Institu Diosa, vlasy boli presušene, doma sa po umyti sa nedali ani rozcesat , ani upraviť. Slama. Nadpajanie- do jedného spoja použili veľmi hrubý prameň vlasov už beztak hrubého vlasu, na moje jemne, vlasy vyzerali ako motuziky na hlave, navyše to neskutočne ťahalo , ako keby ma skalpovali. Do dvoch dni som musela vlasy odpojiť a nadpojiť inde. Bola to hrozná skúsenost, samozrejme peniaze nevrátene. Rada by som aspoň takto upozornila na nekvalitnú prácu a mozno iné zakazknicky ušetrila takéhoto stresu

  • Karinka píše:

   Bohužiaľ, takéchto skúsenosti majú mnohé.
   Veľmi záleží okrem.kvality práce aj na tom, či je metóda predĺženia tá najvhodnejšia na konkrétme vlasy.
   Rovnsko však je pravdou, že každý vkas je iný. Niektoré su krehkejšie (majú nižšiu hustotu) aj bez farbenia či iných chemických zásahov. Vtedy treba špeciálne dávať ppzor pri výbere metódy a manipulácii pri odpájaní.
   Mnohé salón však nemajú na výber a robia len jednu konkrétnu.metódu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.