PANENSKÝ VLAS – nie je (i keď môže byť) to vlas od mladých nedotknutých dievčat, ako by sme si mohli podľa názvu myslieť. V tomto prípade je to chápané ako vlas nedotknutý farbou, melírom alebo inou chemickou procedúrou. Čiže vlas v prirodzenej farbe.

REMY VLASY – sú vlasy u ktorých je zachovaný smer kutikuly- povrchu vlasu. To znamená, že v cope alebo pramienku sa nachádzajú vlasy, ktoré majú zachovaný smer rastu, všetky korienky sú spolu na jednej strane a konce vlasov na druhej strane. Toto uloženie vlasov zabezpečuje to, že sa nezamotávajú a zachovávajú si svoj prirodzený pohyb a vzhľad. REMY vlasy môžu byť panenské, farbené, melírované atď.

SINGLE DRAWN – sú vlasy, z ktorých boli po odstrihnutí odstránené najkratšie vlasy.  Po takomto spracovaní je potrebné vlasy ešte vyčesať, takže pri single drawn vlasoch treba počítať s určitým množstvom odpadu.  Až potom sú vlasy pripravené na pramienkovanie tak, aby vznikli pekné pramene. V takejto forme sú vlasy dodávané od väčšiny dodávateľov.

DOUBLE DRAWN – vlasy vyčesané tak, aby už mohli byť priamo použité na pramienkovanie alebo na výrobu parochní. Nevzniká tu žiaden odpad z vyčesania. Takto spracované vlasy sú podstatne drahšie, než „single drawn“.

PRAMIENKOVANIE – znamená úpravu vlasov do pramienkov na rôzne metódy predlžovania. Najčastejšie je ako spojivo použitý keratín vo forme granúl, ktorý sa nanáša na pramene pomocou tepelných klieští a tvaruje sa podľa toho, aká metóda predlžovania bude použitá. Typy spojov sú odvodené od tvaru, ktorý vidite v priereze spoja:

  • U a V spoj = keratínová metóda
  • I spoj = metóda mikroring
  • O spoj = trubičková metóda

Pre trubičkovú metódu môže byť použité i špeciálne lepidlo na vlasy, ktoré sa po nanesení opieskuje jemným pieskom, ktorý zdrsní povrch spoja a ten tak lepšie drží. Originálna metóda BOND PLUS znamená, že vlas je v mieste spoja stlačený do pliešku, ktorý je následne opieskovaný, čo by malo zabezpečiť, že sa vlas nebude príliš v trubičke šmýkať.