„Zaručené“ rady

Už som si myslela, že všetky možné aj nemožné príbehy ohľadom predlžovania vlasov som si vypočula alebo ich videla. Ale nie. Celkom stačí si raz za čas prečítať zaručené rady na fórach ako wanda, modry koník a podobne. Samozrejme sú tam aj príspevky ktoré majú čiastočne hlavu aj skoro pätu, ale vačšinou sú to len osobné skúsenosti, často jednorazové.

Zasmiala som sa naposledy na príspevku kaderníka ktorý opisoval svoju negatívnu skúsenosť so zákazníčkou, ktorá sa po dvoch týždňoch sťažovala, že sa jej pri korienkoch dredujú vlasy, ktoré jej predĺžil. On sa obhajoval tým, že si ich zákazníčka neprečesávala poriadne od korienkov a preto sa dredujú. Tak by som tu rada objasnila, ako je to s tými dredmi:

  • dredy sa viac či menej tvoria vždy po istom čase. Pri pripojení akoukoľvek metódou sú vlasy v mieste spoja stiahnuté a v lepšom prípade to tak vydrží až kým sa vlasy nemusia posunúť.  Keďže vlasy prirodzene vypadávajú, zostávajú v spoji namiesto toho aby vypadli. Keď sa vlasy pravidelne prečesávajú od korienkov, časť vypadnutých vlasov nad spojom sa logicky začeše smerom k spoju a vytvorí sa dred.  Ten sa pri posúvaní musí rozčesať. Je to úplne normálne a ináč to nejde. Dá sa to urobiť veľmi šetrne bez nadmerného zaťaženia vlasov.
  • Po dvoch týždňoch sa vlasy nemôžu ešte dredovať, keďže sú málo odrastené. Keď si predstavím situáciu, netuším, z čoho sa jej tie dredy mohli za takú krátku dobu vytvoriť. Je dosť možné, že samotné pramene neboli dostatočne vyčesané pred tým ako sa pramienkovali. I keď to by bol asi posledný dôvod. Žeby nekvalitná práca alebo materiál? Môžu sa zamotať ak nie sú zachytené do pramienkov všetky vlasy v oblasti samotného predľženia. Čiže ak sa vynecháva riadok a podobne. Najmä ak sú vlasy na ktoré sa predĺženie robí kratšie.

Takže áno, vlasy treba prečesávať, aj keď sú prirodzene dlhé, aj keď sú predĺžené. A čím sú dlhšie tým častejšie. Ak sú ale kvalitné vlasy, stačí 2-3 x za deň. Ak ich nosíte v cope, netreba to samozrejme rozpúšťať a česať. Len ak sú rozpustené. A aj keby ste nemali čas ich počas dňa česať, nemalo by sa nič stať, proste ich učešem večer. I keď je možné ,že to bude chvíľku trvať a musím byť opatrnejšia. Najmä ak ich už máte viac odrastené. Je však pravdou, že čím je vlas jemnejší, tým skôr by sme mali a to česanie dbať, nakoľko keď sa zamotajú a majú sa rozčesať, dochádza k mechanickému namáhaniu a jemný vlas by sa mohol trhať.

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.