Predĺžiť a „odpáliť“ – 2 v 1

Dnes niečo o tom, ako Vám okrem zlého predĺženia ešte aj odpália ‘skúsení’ kaderníci vlasy a o trvácnosti vlasov na predĺženie.

Začnem s tou trvanlivosťou. Na nemenovanej stránke ponúkajúcej vlasy na predĺženie som sa dočítala o super kvalitných ANGEL vlasoch, ktoré pri dobrej domácej starostlivosti vydržia AŽ 6 MESIACOV!!!! To som asi nepochopila. Tak buď sú kvalitné alebo vydržia LEN 6 mesiacov. Alebo prišla zákazníčka, ktorej známa si musela pri každej návšteve kaderníka či kto jej predlžoval vlasy, kúpiť nové vlasy!!! Vraj to je tak bežné, že to sa musí! OK, ale potom skutočne neviem, kde sa táto predlžovateľka učila predlžovať vlasy. Asi chýbala na hodine posúvania vlasov. To sa ale robí len s kvalitnými vlasmi. Tak predpokladám, že to čo dáva ľuďom na hlavy má od kvality veľmi ďaleko.

No a teda ešte niečo ku kvalite práce kaderníkov vo všeobecnosti. Netušila som že niekto dokáže skombinovať dve vlasy zničujúce veci naraz. Najprv odpáli vlasy melírom robeným na melír a na melír a potom ich predĺži tak, že na pár vláskov napojí taký konský prameň, že slečne sa vlasy nielenže olámu ale aj vytrhajú. No a ono to chvíľu trvá než to dorastie. Ja by som za to asi podávala trestné oznámenia. Je vážne smutné, že takú zodpovednú prácu akou je kadernícke remeslo robia vo veľkej miere ľudia, ktorí sú prinajmenšom ľahostajní. Je im jedno, ako to na hlave zákazníka dopadne, hlavne že im zaplatí. Smutné je, že títo packalovia Vás ešte budú presviedčať, že ste to tak chceli, ináč sa to nedá, to sa vymyje, to nebude také kuriatkové, tá zelená sa Vám vymyje!. A keď máte predĺžené vlasy a vypadávajú Vám celé pramene tak si za to môžete sama, pretože máte nekvalitný šampón. No, to by ale asi musel obsahovať kopu alkoholu zmiešaného so soľu alebo inou ničiacou zmesou, aby to bolo kvôli tomu.

Tak ja vážne neviem. Aj kaderníctvo je o vôli, radosti z práce, stálom napredovaní a vzdelávaní sa. Samozrejme čím väčšiu prax máme, tým sme si istejší. Škoda však, že niektorí to nechápu a dokážu svojich zákazníkov aj rozplakať. V lepšom prípade od radosti. Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.